Recenzje "Butów Ikara"

OKLADKI_PISM

Zapraszamy do lektury dwóch ciekawych artykułów na temat najnowszej biografii Mariana Buchowskiego „Buty Ikara”. Do końca miesiąca zostało jeszcze parę dni, a co prezentują pisma? W miesięczniku „Nowe książki” Agnieszka Sikorska – Celejewska porównuje nową biografię z tą wydaną w latach dziewięćdziesiątych i przekonuje, że:

„Nie sposób zbagatelizować tej pracy, odświeżającej pamięć o jednej z najciekawszych postaci na polskiej scenie literackiej czasów powojennych, pracy, która nie pozwala pamięci o Poecie z gitarą odejść gdzieś do Zagubinowa.”

Tadeusz Stefańczyk w kwietniowym numerze twórczości wnikliwie analizuje biografię udowadniając iż Stachura:

„(…)przestaje być przedmiotem adoracji, a staje się przedmiotem coraz sumienniejszych, sumujących się badań.”,

a kończy puentując słowami:

„(…)Stachura wciąż biegnie, i wciąż powyżej, jakby krok przed nami.”.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do lektury.

 Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.