VI edycja festiwalu Stachura - Wielki testament

      To już szósty raz Roman Kołakowski zaprasza do Wilczej Jamy w Smoliku nad Sanem, by obdarować nas nowymi aranżacjami i interpretacjami piosenek do słów Edwarda Stachury. Wszystko rozpoczyna się od kilkudniowych zajęć warsztatowych pod nazwą „Warsztat poezji czynnej im. Edwarda Stachury”.  

    Festiwal STACHURA to projekt artystyczny poświęcony twórczości Edwarda Stachury, a także promocji młodych, utalentowanych wokalistów, którzy pod okiem profesjonalnych, doświadczonych muzyków, reżysera i trenerki wokalnej uczą się interpretacji, muzycznej wrażliwości i nabywają doświadczenia scenicznego. Tam powstają nowe piosenki skomponowane specjalnie na ten festiwal, które składają się później na muzyczny spektakl poetycki, prezentowany w kilku miastach. Kompozytorem piosenek jest od początku Roman Kołakowski szef artystyczny tego projektu, a za muzyczny kształt utworów odpowiada Adam Skrzypek, kierownik muzyczny Teatru Capitol we Wrocławiu.
Pierwszy koncert tegorocznej edycji Festiwalu, przypadającej w 80.rocznicę urodzin poety, nosi tytuł WIELKI TESTAMENT. Odbędzie się Wilczej Jamie, w Smolniku nad Sanem, 25 listopada o godzinie. 19.00.
W koncercie wystąpią: 
Uczestnicy VI Warsztatu Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury – z Polski z zagranicy
Goście specjalni:
Piotr Bukartyk
Rusó Sala – artystka z Katalonii

Wykonawcom towarzyszy zespół muzyczny w składzie:
Maciej Mazurek – gitary
Grzegorz Rdzak – instrumenty klawiszowe
Adam Skrzypek – gitara basowa, kontrabas
Sebastian Skrzypek – perkusja, instrumenty perkusyjne

     W tym miejscu znajdziecie link do wydarzenia z informacjami o koncercie w Rzeszowie tutaj , tam też informacja jak można wygrać bilety na koncert. Zapraszamy też do obejrzenia bardzo ciekawego film dokumentalnego powstałego podczas IV edycji festiwalu Stachura pt. „W drogę cię zamienię”. Pokazuje za kulisową pracę uczestników festiwalu tutaj .

    Tak więc w ramach tegorocznego festiwalu STACHURA „WIELKI TESTAMENT” odbędą się trzy koncerty:
25 listopada – Wilcza Jama – Smolnik 
26 listopada – Wojewódzki Dom Kultury - Rzeszów 
28 listopada – CKK Jordanki – Toruń

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.