Gruntowny Bunt Fest Marka Gałązki w Ośrodku Kultury Ochoty

     Wczorajszego sobotniego wieczoru 12 stycznia Marek Gałązka zagrał w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie w ramach projektu Grunt To Bunt Fest organizowanego przez Rado Bunt.

    Składał się z dwóch części. Pierwszą wypełniły piosenki z najnowszej płyty zatytułowanej Pistolet w dłoni Ojca wydanej w zeszłym roku.  Było to prawdziwe męskie mocne granie o prawdach życia, lecz nie pozbawione też subtelności i dystansu. Gitara elektryczna wypełniła całą przestrzeń sali koncertowej, czasami mocna jak pocisk, a innym razem kojąca ból snutej opowieści. W drugiej, łagodniejszej części, można było usłyszeć znane wszystkim piosenki Edwarda Stachury z legendarnego koncertu z Teatru Adekwatnego z 1985 roku, wydanego na kasecie magnetofonowej, a niedawno na płycie CD pt. Ballady Edwarda Stachury. Śpiewa Marek Gałązka.  Pojawiło się też kilka autorskich piosenek z innych płyt. W tej części królowała gitara akustyczna.

     Po koncercie wszystkie płyty wraz z autografem były do nabycia. Nasza redakcja otrzymała trzy egzemplarze płyty Ballady Edwarda Stachury. Śpiewa Marek Gałązka za co w tym miejscu pragnę bardzo mocno podziękować Markowi Gałązce.  Jak będzie można otrzymać te płyty poinformujemy za jakiś czas, dlatego zachęcam do śledzenia naszej strony.

    Jest też szansa dla tych, którzy nie mogli pojawić się na koncercie, do odsłuchania jego pierwszej części w Radiu Bunt 16 stycznia o godzinie 20:00. Dodatkową atrakcją będzie wywiad z Markiem Gałązką. Zostało utworzone wydarzenie dotyczące koncertu i wywiadu, który można znaleźć tutaj .

    Na zakończenie zapraszam do galerii zdjęć z tego koncertu tutaj .

Krzysztof Wiśniewski

 

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.