Premiera „Białej lokomotywy” w radiu i konkurs o książkę

     Już niebawem odbędzie się premiera teledysku w wykonaniu i z muzyką Sławomira Zygmunta do piosenki Edwarda Stachury „Biała Lokomotywa”.

    Utwór znajdzie się na płycie „Dokąd idziesz? Do słońca / Sławomir Zygmunt śpiewa piosenki Edwarda Stachury”, której premiera odbędzie się 16 lutego. Zdjęcia do teledysku powstały na terenie Stacji Muzeum (dawny dworzec Warszawa Główna). Producentem klipu jest Stachuriada.pl.

    Wcześniej jednak będzie można usłyszeć tą piosenkę w najbliższej audycji Piotra Spottka „Pod wielkim dachem nieba” 12 lutego o 20:00. Link do wydarzenia audycji znajdziecie tutaj . Zostanie też w niej ogłoszony konkurs o książkę Sławomira Zygmunta „Spotkania z…” wydaną w formie elektronicznej.

     Natomiast 14 lutego o nowej płycie i Edwardzie Stachurze, będzie ze Sławomirem Zygmuntem rozmawiał Janusz Deblessem w swojej kultowej audycji „Gitarą i piórem” na którą już dziś zapraszamy. Start jak zwykle o 23:00 w Programie III Polskiego Radia.

Krzysztof Wiśniewski

 

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.