„Dokąd idziesz? Do słońca!” - Premiera płyty Sławka Zygmunta

     Dzisiaj, 16 lutego jest premiera płyty „Dokąd idziesz? Do słońca! / Sławomir Zygmunt / Piosenki Edwarda Stachury”. Album można kupić w salonach Empik, Media Markt, Saturn oraz w dobrych sklepach muzycznych.

     Płytę promuje teledysk naszej produkcji, nagrany do piosenki „Biała lokomotywa”, który możecie zobaczyć tutaj . Patronujemy temu wydawnictwu od samego początku, dlatego nasze logo znalazło się na płycie, co widać na niżej zamieszczonym zdjęciu.

     Piotr Spottek w swojej audycji „Pod wielkim dachem nieba” jako pierwszy zaprezentował utwór „Biała lokomotywa” na antenie Radia Muzyczna Cyganeria. Znajdziecie tę piosenkę tutaj . W kolejnym odcinku audycji 19 lutego, będzie można usłyszeć kolejne utwory z najnowszej płyty Sławomira Zygmunta: Introit, Dokąd idziesz? Do słońca!, Wędrówką życie jest człowieka. Link do wydarzenia z tym odcinkiem audycji znajdziecie tutaj .

     Janusz Deblessem 14 lutego w swojej audycji „Gitarą i piórem” zaprezentował cztery utwory z tej płyty: Biała lokomotywa, Dookoła mgła, Dokąd idziesz? Do słońca!, Pieśń na wyjście. Można było też wysłuchać rozmowy ze Sławomirem Zygmuntem. Całość można odsłuchać tutaj .

     Nasza redakcja otrzymała od Sławomira Zygmunta i wydawnictwa MTJ trzy egzemplarze płyty z czego dwa przeznaczone zostaną na cele konkursowe. Już niebawem ogłosimy konkurs o te właśnie płyty. Serdecznie dziękujemy Sławomirowi Zygmuntowi za tak miły prezent.

     Na sam koniec zostawiłem zaproszenie na koncerty Sławomira Zygmunta na które zaprosi Was sam artysta. Zaprezentuje na nich utwory z najnowszej płyty. Wystarczy wejść tutaj by obejrzeć zaproszenie.

Krzysztof Wiśniewski

 

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.