Podziękowania od Marka Gałązki i Sławomira Zygmunta

     Po Pierwszej Zimowej Stachuriadzie – Siekierezadzie jaką zorganizowaliśmy w Głogowie otrzymaliśmy takie oto podziękowania od Marka Gałązki i Sławomira Zygmunta:

     Marek Gałązka 11 lutego napisał na swoim profilu na Facebooku:

    Gratuluję Wam wszystkim biorącym udział w Zimowej Stachuriadzie w Głogowie. Trzymajcie się Stachurowego Wiatru. We "Wszystko jest Poezja": Edward Stachura wspomniał o swoim pobycie na początku lat 70 w Christianii słynnej hipisowskiej dzielnicy Kopenhagi, gdzie wśród masy hipisów z całego świata zagrał kilka swoich piosenek. Po, jeden ze słuchaczy poczęstował go "ziołem". Edek grzecznie odmówił: "This is my hash" i pokazał szeroko ręką na rozciągającą się wokół przestrzeń. Trzymając się wiatru. Serdecznie:

https://www.youtube.com/watch?v=ir_MPJncSLo

    Sławomir Zygmunt napisał w komentarzu pod podziękowaniami Marka Gałązki na naszej facebookowej stronie:

    Przyłączam się do Marka Gałązki i ja również gratuluję wszystkim biorącym udział w Zimowej Stachuriadzie w Głogowie. Mam nadzieję, że następnym razem się spotkamy, bo jak napisał Sted: Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba. Ściskam Was.

    Dziękujemy serdecznie za te słowa.

Krzysztof Wiśniewski

 

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.