Noc Bibliotek 2018 w Opocznie i ważni goście

    Koncert Jerzego Stachury, bratanka Edwarda Stachury, to jedno z głównych wydarzeń sobotniej Nocy Bibliotek 2018 w MBP w Opocznie. Drugim równie ważnym jest spotkanie z Marianem Buchowskim, największym biografem tego autora.

    Patronujemy tym wydarzeniom, a pan dyrektor Jerzy Misurski sam osobiście zaprasza do udziału w nich, w specjalnie nagranym zaproszeniu w formie wideo. Kliknięcie w poniższy obrazek otwiera film.

     Niżej przedstawiamy zaproszenie biblioteki:

Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie zaprasza 9 czerwca 2018 r. na Noc Bibliotek 2018. Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski. 
Zapraszamy już od godz. 16.00 na blok dla dzieci, a w nim: gry, zabawy, konkursy, warsztaty czerpania papieru – Art-Papier, projekcja filmu „Tarapaty”.
Od godziny 17.00 zapraszamy na scenę biblioteczną:
17.00 – Opoczyński Klub Literacki „Nad Wąglanką” i Studio 107
18.00 – Młodzież czyta Herberta
19.00 – Literatura tańcem ludowym malowana – występ Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka”
20.00 – Wieczór autorski Mariana Buchowskiego autora książki „Buty Ikara. Biografia Edwarda Stachury”
21.00 – koncert Jerzego Stachury, poety barda
Jak co roku Nocy Bibliotek towarzyszą akcje: „Zwróć książkę – nie płać kary”, „Odbierz darmową kartę biblioteczną”, „Opoczyńska zalewajka i grill dla wszystkich uczestników”.
SPONSORZY: Ceramika Paradyż – Sponsor główny - https://www.facebook.com/CeramikaParadyz/ , Zofia Piechna – Skład opału, Majsterek ZP-HU, Art-Kom, Stacja Paliw BUD-TRANS, AGRO-WIKT Sp. z o. o., WIS Sp. j., ZU-H „Wojciechowski”.
Serdecznie zapraszamy!

     W tym miejscu znajdziecie wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/260338491205382/

     My też serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów i artystów.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.