Leniwiec i Marek Andrzejewski ze Stachurą na Polanie

     Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana” to niezapomniany czas Spotkań z Ludźmi i Muzyką w pięknych plenerach Rudaw Janowickich.

     Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości proponuje swoim gościom raz w roku, w ostatni weekend lipca (piątek i sobota), kilkanaście godzin muzycznych spotkań z poetami piosenki – pieśniarzami i zespołami, a po koncertach wielogodzinne, nocne ogniskowe granie. 
     Niewielka scena i prawdziwie turystyczne warunki nie odstraszają miłośników gór i muzyki. Pewne niedogodności czy niedoskonałości starają się rekompensować uczestnikom przeglądu gościnnością, ciepłą atmosferą, bo Polana” to przede wszystkim spotkanie ludzi gór w przyjaznym kręgu łagodnej muzyki…
     Wśród tegorocznych wykonawców znajdują się tacy, którzy mogą spodobać się Czytelnikom Stachuriady, a mianowicie: Marek Andrzejewski wydający własne płyty ale też współtworzy Lubelską Federację Bardów; oraz zespół punkowy Leniwiec. Na Polanie zaprezentują swoje interpretacje tekstów Edwarda Stachury.
       O najbliższym przeglądzie można przeczytać tutaj http://przegladpolana.pl/polana-2018-zaproszenie
       Wydarzenie na Facebooku znajdziecie tutaj https://www.facebook.com/events/2025524431030026/
     Bardzo mocno zachęcam do przybycia do tego niezwykłego miejsca. Sam od kilku ostatnich lat uczestniczę w tych wydarzeniach i prowadzę przy pomocy kilku dodatkowych osób ze stowarzyszenia Konkurs Poetycki „O Kwiat Polany” i dlatego uważam, że każda chwila spędzona w tym cudownym miejscu jest niezapomniana i skłania do powrotu. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów i artystów.

Krzysztof Wiśniewski

 

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.