Paczka od Wydawnictwa „C&T” (Crime and Thriller)

     Kilka dni temu dotarła do naszej redakcji sporych rozmiarów paczka. Nim jednak powiem, co się w niej znajdowało, myślę że warto powiedzieć jak to się stało, że do nas wyruszyła.

     Dokładnie 7 września tego roku miałem przyjemność poznać pana Pawła Marszałka, który tak jak i ja, brał udział w Białej Lokomotywie w Łazieńcu. Dowodem na to powyższe zdjęcie. Jest on właścicielem i redaktorem toruńskiego Wydawnictwa „C&T” (Crime & Thriller), publikującego wiele powieści kryminalnych i thrillerów, najbardziej obecnie znanego jednak z serii Biblioteka grozy , w której od wielu lat publikowane są klasyczne dla literatury niesamowitej zbiory opowiadań najbardziej cenionych i wpływowych autorów gatunku. Wcześniej jednak Wydawnictwo „C&T”, wydało w sześciu tomach praktycznie wszystkie najważniejsze dzieła Edwarda Stachury. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest on jedynym poetą publikowanym w tym wydawnictwie. Dla przykładu podam takich autorów jak: Howard Phillips Lovecraft, Adam Asnyk, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Bolesław Leśmian, Edgar Allan Poe, Rainer Maria Rilke, Emily Dickinson, William Butler Yeats, Józef Czechowicz, a cztery lata temu Jerzy Stachura „Junior”. Same znaczące nazwiska. Kiedy się sobie przedstawiliśmy, zapytałem czy była by szansa na otrzymanie kompletu książek Edwarda Stachury i tom poezji Jerzego Stachury w zamian za reklamę wydawnictwa.

     W ten oto właśnie sposób przywędrowała do nas paczka w której skład wchodziło sześć tomów dzieł Edwarda Stachury:
„Opowiadania” (Toruń 2001; wyd. I),
„Wiersze pozostałe” (Toruń 2006; wyd. I; dodruk),
„Wiersze” (Toruń 2011; wyd. I; dodruk),
„Siekierezada albo zima leśnych ludzi” (Toruń 2011; wyd. I; dodruk),
„Fabula rasa” (Toruń 2011; wyd. I; dodruk),
„Cała jaskrawość” (Toruń 2012; wyd. I; dodruk).

     No i oczywiście „Poezje” Jerzego Stachury Juniora (Toruń 2014; wyd. I). Jest to zbiór poezji poety z lat: 1971-1997; 1998-2002 i 2003-2013.

     Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że nasza stachuriadowa biblioteka mogła wzbogacić się o tak cenne książki. Serdecznie dziękujemy Panie Pawle za tak wspaniały prezent.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.