Spotkanie poetyckie z Jerzym Stachurą w Sopocie

      Zapraszamy 29 października 2018 r. o godz. 18.00, na spotkanie z Jerzym Stachurą, w Sopotece, w Sopocie. Wstęp wolny.

   Spotkanie poprowadzą: Zbigniew Szymański oraz dziennikarze „Gazety Świętojańskiej”. Na stronie gazety pod tym linkiem http://www.gazetaswietojanska.org/index.php?id=2&t=1&page=53273 znajdziecie zaproszenie od organizatorów  i dwie recenzje.

     Na spotkaniu będzie można nabyć najnowszy tomik Jerzego Stachury, „Czyż nie pożycza się kwiatów”, (Wąbrzeskie Zakłady Graficzne, Wąbrzeźno 2018, ss. 66.)

Za zgodą poety prezentujemy dwa wiersze z tego tomiku:

*** (Stoję przed tobą - sztalugo uboga)

*** (Gdyby istniało lekarstwo)

     W imieniu Jerzego Stachury i organizatorów serdecznie zapraszamy.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.