Ukazała się nowa płyta dedykowana Stachurze

     Dokładnie 12 października 2018 roku ukazała się nowa płyta dedykowana Edwardowi Stachurze z jego udziałem.

    Płytę „Bardowie i poeci: Edward Stachura” wydała Agencja Artystyczna MTJ. Poeta pojawia się na niej w ostatnim dwudziestym utworze „Tobie albo zawieja w Michigan”. Pozostałe teksty autora wykonują tacy artyści jak: Jerzy Satanowski, Piotr Machalica, Mirosław Czyżykiewicz, Sławomir Zygmunt, Jan Janga Tomaszewski, Justyna Kuśmierczyk, Zbigniew Zamachowski, Mariusz Lubomski, Ewa Błaszczyk, Chwila Nieuwagi, Natalia Sikora, Monika Boras, Jacek Bończyk, Antoni Muracki.

     Autorami muzyki na płycie są: Jerzy Satanowski (11 utworów), Sławomir Zygmunt (2 utwory), Roman Kołakowski (4 utwory), Krzysztof Myszkowski (1 utwór), Antoni Murack (1 utwór), Edward Stachura (1 utwór).

     Płyta jest już do nabycia w dobrych sklepach muzycznych. Niżej przedstawiamy szczegóły dotyczące tej płyty i spis utworów:

„Bardowie i poeci: Edward Stachura” - 2018 - CD - o płycie

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.