Znicz dla Stachury i dla tych co odeszli z nim

     Dzisiaj Wszystkich Świętych, zapalam więc znicz dla Edwarda Stachury i wszystkich co odeszli z ziemskiej drogi pod chmurami.

     Na początku wspomnę ostatnio zmarłych w tym roku: Zyta Oryszyn, Wiesław Niesiobędzki i Wacław Tkaczuk. Kolejne ważne dla poety osoby to z pewnością: Ryszard Milczewski-Bruno, Wincenty „Witek” Różański, Henryk Bereza i wielu innych. Celowo nie wypisałem wszystkich nazwisk, abyście Wy czytelnicy w komentarzu na Facebooku wpisali te, które Wam przychodzą do głowy i które według Was warto wspomnieć. Dla tych wszystkich zapalamy nasz stachuriadowy znicz pamięci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.