Pierwsza rocznica śmierci Romana Kołakowskiego

     Dokładnie 22 stycznia minął rok od czasu, gdy „w niebieski tramwaj wsiadł” Roman Kołakowski i „ruszył w drogę najdłuższą” do Niebieskiej Tancbudy.

     Celowo parafrazując słowa jego własnej piosenki „Przypowieść błękitna”, pragnę podkreślić jego niedościgniony wkład w rozwój Polskiej piosenki autorskiej. Inspirował młodych artystów zapraszając ich do śpiewania tekstów, nie tylko Edwarda Stachury, ale też wielu innych znaczący artystów i autorów, zarówno sceny krajowej jak i zagranicznej. Przypomnijmy zatem sobie kilka jego piosenek:

„Przypowieść błękitna” – sł. i muz. Roman Kołakowski

„Biała lokomotywa” – sł. Edward Stachura, muz. Roman Kołakowski

„Brookliński most” – sł. Edward Stachura, muz. Roman Kołakowski

     Grzegorz Bukowski, widoczny na wyżej zamieszczonym zdjęciu, przez wiele lat współpracował z Romanem Kołakowskim, dlatego teraz przy okazji tej rocznicy przygotował trzy piosenki z muzyką mistrza i słowami Edwarda Stachury w swoim wykonaniu. Zapraszamy do posłuchania i dziękujemy Grzegorzowi za tak wspaniałe upamiętnienie śmierci Romana Kołakowskiego:

„Dolina w długich cieniach”

„Ona sobie tego nie życzy”

„Gdy odeszła pod chmurami”

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.