Jakub Beczek o książce „Teraz oto jestem”

     Od 15 stycznia 2020 roku zbiór wspomnień przygotowanych przez dr. Jakuba Beczka „Teraz oto jestem. Edward Stachura we wspomnieniach.” dostępny jest w księgarniach.

   Wydawnictwo Bellona sprzedaje ją poprzez stronię Świata Książki. Wspominaliśmy już o tym, że pisano o niej w piśmie „Charaktery” i „Twórczości”. Ostatnio pojawiło się kilka nowych rzeczy, w tym wywiad z autorem. Niżej prezentujemy linki do tych materiałów:

„Jakub Beczek: to jest Stachury portret wielokrotny” – wywiad dla 2 Programu Polskiego Radia, wyemitowanym w programie „Poranek Dwójki” prowadzonym przez Pawła Siwka.

„Dzieciństwo Edwarda Stachury” – artykuł Anny Winkler na podstawie książki opublikowany na portalu Wielka Historia.

„Łowickie wątki w życiu Edwarda Stachury” – artykuł Dobiesława Jędrzejczyka opublikowany w styczniowym numerze „Nowego Łowiczanina”.

     Zapraszamy 27 lutego 2020 roku do księgarni Świata Książki w Hali Koszyki, w Warszawie o godzinie 18:00 na spotkanie z dr. Jakubem Beczkiem.

     Zapraszamy serdecznie do powyższych artykułów, na spotkanie z autorem i do samej książki.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.