Znamy termin III Zimowej Stachuriady – Siekierezady

     Znamy już termin III edycji Zimowej Stachuriady - Siekierezady. Odbędzie się 8 marca w Dzień Kobiet, ale tym razem w Warszawie, gdzie poeta mieszkał najdłużej i gdzie umarł.

    Tak jak w poprzedniej edycji będzie się ona składała z trzech części: literackiej, muzycznej i nieoficjalnej. Miejsce, które wybraliśmy też jest zacne, bo jest nim PraCoVnia Art-Club, która od wielu lat gości na swojej scenie artystów z kręgu piosenki autorskiej. Do końca stycznia klaruje się nam program, jednak już wiemy że wystąpią niezwykli i cenieni artyści wykonujący utwory Edwarda Stachury od lat, ale też młodzi, którzy odważyli się sięgnąć po jego teksty i zrobili do nich muzykę. Z początkiem lutego pojawi się plakat z programem i liczymy na wsparcie w jego rozpowszechnianiu, oraz licznym przybyciu na Zimową Stachuriadę. Wstęp całkowicie za darmo.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.