Edward Stachura bardem współczesności

     Zbliża się już koniec roku, a tym czasem umknęła naszej uwadze nowa książka dotycząca Edwarda Stachury. Dokładnie 13 maja 2020 roku, w wydawnictwie Adam Marszałek , ukazała się książka Daniela Piotra Ciesielskiego „Edward Stachura i Marcin Świetlicki bardowie współczesności”. 

     Książka dopiero do nas płynie, więc tak naprawdę możemy powiedzieć o niej tyle, że została wydana w miękkiej oprawie i zawiera 356 stron treści. Na jednej ze stron sprzedających książkę znaleźliśmy fragment recenzji prof. dr hab. Piotra Mitznera, w której czytamy:

     „W biografii Stachury autor podkreślił te aspekty, które zadecydowały o tym, że można go określić jako barda. Wielogłos wypowiedzi wcześniej publikowanych oraz tych, które zebrał Daniel Ciesielski, składają się na obraz jego bycia w świecie, pisania i występów publicznych.”

     Postaramy się o niej więcej napisać, kiedy do nas dotrze, a tym czasem zapraszamy na stronę wydawnictwa Adam Marszałek w celu zakupu książki.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.