70 urodziny Jerzego Stachury Juniora

     Urodził się 05.01.1951 roku w Gdyni i całe dotychczasowe życie spędził na Grabówku. Jerzy Edward Stachura - poeta, bard, malarz. Bratanek i uczeń sławnego Steda - Edwarda Stachury. Sted nazywał go Juniorem - stąd „Piosenka dla Juniora i jego gitary”.

    Dzisiaj obchodzi swój jubileusz 70 urodzin. Jeszcze w zeszłym roku, 27 sierpnia, miałem ogromną przyjemność odwiedzić go z moim aparatem, dlatego nie będę się zbytnio rozpisywał na temat jego wszechstronnego dorobku, tylko zaproszę was do zwiedzania pracowni Jerzego Stachury. Zapowiem tylko, że większe obchody urodzin naszego Jubilata planujemy w lutym tego roku w czasie IV Zimowej Stachuriady – Siekierezady.

     Przy okazji wizyty u Jerzego Stachury w domu miałem też okazję zapoznać się z jego pisarskim dorobkiem, który ująłem na tej jednej fotografii. Wydał łącznie – jeśli się nie pomyliłem w liczeniu – 21 książek, które niebawem we fragmentach zaprezentujemy na naszej stronie.

     Oto ważniejsze artykuły związane z Jerzym Stachurą na naszej stronie, w których możecie poczytać, posłuchać i obejrzeć znaczną część jego dorobku:

Relacja ze spotkania z Jerzym Stachurą w Opocznie

Spotkanie poetyckie z Jerzym Stachurą w Sopocie

Jerzy Stachura - Piosenki, których nie można przestać śpiewać

Nowy tomik Jerzego Stachury „Ślepy justunek”

69 urodziny Jerzego Stachury Juniora

„Bo Nowy Dzień wstaje...” - o Zimowej Stachuriadzie

     W imieniu swoim i Czytelników życzę Tobie zdrowia i sukcesów na drodze artystycznej oraz twórczej, jak i w życiu osobistym.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.