Znamy termin IV Zimowej Stachuriady - Siekierezady

     Tak jak co roku w lutym spotkamy się z wami, ale na nieco innych zasadach niż zwykle. Przez wzgląd na obecną pandemię IV Zimowa Stachuriada - Siekierezada odbędzie się 20 lutego 2021 roku w Konarach i niestety online.

     Też jest nam smutno, że musi się to odbyć w taki, a nie inny sposób. Musimy jednak to przetrwać. Jesteśmy wdzięczni władzom Konar za udostępnienie nam Domu Kultury, gdzie zarejestrujemy dla was wszystko to, co zaplanujemy już niebawem. Niestety transmisja na żywo nie jest możliwa przez wzgląd na słaby zasięg internetu w tamtym miejscu, więc sukcesywnie będziemy prezentować nagrania w serwisie YouTube. Program imprezy przedstawimy mniej więcej za dwa tygodnie.

     Podobnie jak w poprzednich latach IV Zimowa Stachuriada - Siekierezada będzie składała się z części literackiej i muzycznej. Do 24 stycznia przyjmujemy zgłoszenia osób, które chciałyby wystąpić w pierwszej lub drugiej części festiwalu. Jeśli ktoś chciałby objąć patronatem medialnym Zimową Stachuriadę, to prosimy o przesłanie logotypu do publikacji na plakacie. Wszystkie zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr telefonu 532390052.

     W oczekiwaniu na IV Zimową Stachuriadę - Siekierezadę, zapraszamy was do powspominania trzech poprzednich edycji festiwalu Zimowa Stachuriada - Siekierezada – wszystkie edycje. Wystarczy kliknąć w którykolwiek plakat, by zobaczyć jak to było przed laty, kiedy jeszcze było normalnie. Serdecznie zapraszamy artystów do udziału, a wielbicieli naszego portalu do oglądania naszych materiałów zarówno tych nowych, jak i archiwalnych. Pozdrawiamy serdecznie.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.