Zapraszamy na IV Niebieską Tancbudę - Stachuriadę

Zapraszamy na IV Niebieską Tancbudę - Stachuriadę, która odbędzie się 6 sierpnia 2022 roku w Konarach. Jest to Festiwal Twórczości Edwarda Stachury, który od trzech lat cieszy się coraz większą popularnością i zyskuje coraz większą ilość uczestników.

Nic jednak by się nigdy nie wydarzyło, gdyby nie nasi wspaniali darczyńcy, którzy dzielą się swoim groszem by nas wesprzeć. Tym razem jest podobnie. Nadal zbieramy środki finansowe na organizację tegorocznej edycji Niebieskiej Tancbudy, na której wiemy już, że na pewno wystąpią: Irena Salwowska z Zespołem, Cztery Pory Miłowania, Jacek Sokołowski i Jacek Kadis. Tak jak w poprzednich latach w ramach festiwalu odbędą się warsztaty literackie, plener malarski, ptasi spacer nad Bzurą i po raz pierwszy w tym roku warsztaty taneczne. Całość zakończy się ogniskiem do rana w niezwykle gościnnej Bazie pod Konarami. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na opłacenie występów artystów i organizację festiwalu. Jeśli ktoś z Was chce się przyłączyć do zrzutki, to zapraszam do wspierania nas. Za dwa tygodnie zaprezentujemy nasz festiwalowy plakat, a tymczasem zamiast niego obraz Edwarda Stachury autorstwa Katarzyny Zachtej. Z góry i z całego serca dziękujemy. Będziemy też wdzięczni za udostępnianie tej zrzutki Zbiórka na organizację IV Niebieskiej Tancbudy - Stachuriady w Konarach .

NA CO ZBIERAMY I ILE JUŻ MAMY - Zanim napiszemy na co zbieramy, pochwalimy się tym, że pod koniec maja, Koło Gospodyń Wiejskich Konarzanka z którym współpracujemy od trzech lat, złożyło wniosek o dofinansowanie ze środków programu Działaj Lokalnie z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Porozumieniu Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego oraz ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Działaj Lokalnie z POPSem”. Dokładnie 8 czerwca otrzymali dotację w wysokości 5900,00 zł, z wkładem własnym finansowym w kwocie 3750,00 zł. Na obie kwoty składają się następujące wydatki: występy artystów, materiały na warsztaty, akustyk, wynajęcie nagłośnienia, graficzne przygotowanie materiałów promocyjnych, jedzenie dla artystów i organizatorów, druk plakatów i identyfikatorów. Dziękujemy serdecznie za to partnerskie wsparcie i współorganizację IV Niebieskiej Tancbudy - Stachuriady. Partnerami konkursu Działaj Lokalnie są:

Powyższy wniosek nie uwzględniał w swoim dofinansowaniu kilku wydatków, które są ważne do pełnego zrealizowania festiwalu i składa się to na kwotę 2000,00 zł, a mianowicie:
- drewniane materiały do budowy sceny
- metalowe części do budowy sceny
- impregnat i farba do drewna do malowania sceny i znaków informacyjnych
- taśmy do zabezpieczenia terenu i wyznaczenia miejsca na parking i pole namiotowe
- 70 m kabla do prądu
- wynajęcie ToiToi-a
- zwrot kosztów za benzynę dla kierowców dowożących gości i artystów z Sochaczewa w obie strony .
Będziemy wdzięczni za każde wsparcie i pomoc w rozpowszechnianiu linku do tej zrzutki Zbiórka na organizację IV Niebieskiej Tancbudy - Stachuriady w Konarach .

Niżej natomiast przedstawiamy skróconą i rozszerzoną wersję programu IV Niebieskiej Tancbudy - Stachuriady na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

PROGRAM IV NIEBIESKIEJ TANCBUDY – STACHURIADY – WERSJA SKRÓCONA

IV NIEBIESKA TANCBUDA – STACHURIADA

Festiwal twórczości Edwarda Stachury

KONARY

6 sierpnia 2022 roku

Boisko przy Sali Wiejskiej w Konarach i Baza pod Konarami

Wstęp wolny

Festiwal rozpoczyna się w sobotę o wczesnej godzinie, więc proponujemy przyjazd już w piątek i rozstawianie się na polu namiotowym. Poszukujemy wolontariuszy do przygotowania terenu w piątek pod festiwal, więc zapraszamy do wspólnego działania. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. W piątek wieczorem jest też zaplanowane ognisko do którego serdecznie zapraszamy.

W programie:

08:00 - CZĘŚĆ WARSZTATOWA:

08:00 OTWARCIE CZĘŚCI WARSZTATOWEJ FESTIWALU - KRZYSZTOF WIŚNIEWSKI

08:00-11:00 WARSZTATY MALARSKIE - PLENER - prowadzi MARCIN HUGO-BADER

11:00-12:00 WARSZTATY LITERACKIE - prowadzi BARBARA REJEK

12:00-15:00 WARSZTATY TANECZNE - "ROZTAŃCZONE DUSZE" prowadzi PATRYCJA GAJEK

15:45 - OTWARCIE CZĘŚCI MUZYCZNEJ:

PODZIĘKOWANIA - KRZYSZTOF WIŚNIEWSKI

POWITANIE PRZEZ  LOKALNE WŁADZE

WYNIKI KONKURSU OGŁOSZONEGO PODCZAS WARSZTATÓW LITERACKICH

16:00 - CZĘŚĆ MUZYCZNA:

16:00-17:00 JACEK SOKOŁOWSKI

17:00-18:00 JACEK KADIS

18:30-20:00 CZTERY PORY MIŁOWANIA

20:30-22:00 IRENA SALWOWSKA Z ZESPOŁEM

22:00-05:00 OGNISKO DO RANA W BAZIE POD KONARAMI - Zapraszamy wszystkich śpiewających i z gitarami do wspólnego ogniska

05:00-07:00 PTASI SPACER NAD BZURĄ - prowadzi SŁAWOMIR KASJANIUK  przewodnik po KAMPINOSKIM PARKU NARODOWYM

Spotkania prowadzi: KRZYSZTOF WIŚNIEWSKI redaktor naczelny Stachuriada.pl

Będzie możliwość zakupienia książek autorów, płyt i obrazów artystów prezentowanych w czasie trwania festiwalu, a także ekologicznej biżuterii wykonanej przez KATARZYNĘ KOKORZYCKĄ-KASJANIUK.

W niedzielę sprzątamy po festiwalu i z chęcią skorzystamy ze wsparcia wolontariuszy.

PROGRAM IV NIEBIESKIEJ TANCBUDY – STACHURIADY – WERSJA ROZSZERZONA Z PREZENTACJĄ ARTYSTÓW, WARSZTATÓW I MIEJSCA W KTÓRYM SIĘ TO WSZYSTKO ODBĘDZIE

MIEJSCE SPOTKANIA – WIEŚ KONARY KOŁO SOCHACZEWA – Dzięki wielkiej uprzejmości Gminy Brochów, Sołtysa, Bazy pod Konarami i Koła Gospodyń Wiejskich Konarzanka, możemy cieszyć się niezwykłym wydarzeniem, jakim jest IV Niebieska Tancbuda – Stachuriada. Ten festiwal jest okazją do integracji nie tylko lokalnej społeczności, ale też miłośników twórczości Edwarda Stachury z całego kraju. To niezwykły czas obcowania z muzyką, sztuką, tańcem, literaturą i przyrodą otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego. Inicjatorem całości są osoby skupione wokół portalu Stachuriada.pl, poświęconego życiu i twórczości Edwarda Stachury, który istnieje już ponad dwadzieścia lat. Cieszymy się, że możemy się tam spotkać i zaprosić też Was , naszych darczyńców.

Jak dotrzeć do tego miejsca? Jadąc od Warszawy przez Sochaczew drogą nr 705 trzeba dojechać do wsi Konary. W niej trzeba dojechać do sklepu Konarski, przy którym trzeba skręcić i dojechać do ostatniego domu znajdującego się przy drodze. Niestety nie można tu dotrzeć transportem publicznym, a jedynie samochodem. Osobom, które nie mają samochodu, zapewniamy transport  z dworca PKP w Sochaczewie. Zapewniamy miejsce parkingowe i namiotowe. Jedzenie zapewniamy tylko artystom i organizatorom. Tutejszy sklep Konarski czynny jest w sobotę do godziny 20.00. Mimo utrudnień z dojazdem, serdecznie zapraszamy. Oto link do mapy Google .

POMOC UCHODŹCOM Z UKRAINY - Zważywszy na wciąż trwające walki na Ukrainie i napływ uchodźców do naszego kraju, postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę, by wesprzeć tych co uciekają przed wojną. W ramach tegorocznej edycji zorganizujemy zbiórkę darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy, które do końca września będą im przekazywane. Nie będziemy zbierać pieniędzy. Kontrolować ten temat będzie Robert Karaś radny Gminy Brochów. Dary zebrane w czasie festiwalu będą przechowywane w jego domu. On też będzie wyznaczał godziny i daty ich wydawania do końca września. Jeśli macie coś co możecie przekazać , to zapraszamy do udziału w naszej akcji.

WARSZTATY MALARSKIE - PLENER - prowadzi MARCIN HUGO-BADER -W tym roku na IV Niebieskiej Tancbudzie organizujemy także plener malarski i wystawy twórców. Zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalu jako Artysta Plastyk i zaprezentowania swoich prac szerszemu gronu! Warunkiem koniecznym jest wykonanie obrazu inspirowanego twórczością Edwarda Stachury. Nie malujemy wizerunku poety, tylko obrazy inspirowane jego twórczością. Zapraszam do składania zgłoszeń do mnie przez wiadomość prywatną lub adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 lipca. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu poprzez wiadomość prywatną. Do zobaczenia w Konarach!

Marcin Hugo-Bader - Polski Artysta malarz, rzeźbiarz, rysownik, litograf, społecznik, dyrektor artystyczny. 1997-2002 Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w 2002 roku z wyróżnieniem w Pracownii Prof. Wiesława Szamborksiego. Aneks z Rzeźby u prof. Gustawa Zemły. Aneks z litografii u prof. Władysława Winieckiego. Udział w wielu wystawach w kraju, jak i za jego granicami. Obrazy znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą. O sobie mogę powiedzieć: "Malarstwo, rysunek, rzeźba, to rodzaje sztuk, które są mi bardzo bliskie. Dziękuje Bogu za dar jaki od niego otrzymałem. Udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. O mnie: „O Młodych zdolnych artystach mówi się, że są na progu wielkiej kariery. Dotyczy to również Marcina. Mnie interesują szczególnie Jego spontaniczne, zaskakujące trafne syntezy i pełne emocji pejzaże. Marcin to malarz aktywny, ale i nietypowy. Znam jego dzieła, nacechowane wartościami z pogranicza sztuki  dziennikarstwa” Prof. Marek Dzienkiewicz.

WARSZTATY LITERACKIE - prowadzi BARBARA REJEK - Zapraszam do tańca w rytm słów Edwarda Stachury i ciszy unoszącej się w Bazie pod Konarami (w samym sercu Cudnych Manowców), z widokiem na uroczą i cichą Krzywą Sosnę, w której będą odbywały się warsztaty. Mamy nadzieję, że godzinny czas poetyckiej refleksji - “taniec literacki” pozwoli uczestnikom na odnalezienie inspiracji literackich i cząstkowe samopoznanie.  Podczas warsztatów uczestnicy przypomną sobie niektóre z utworów Edwarda Stachury- artysty-włóczęgi, literackiego św. Franciszka w jeansach, sławiącego uroki przyrody, by następnie w grupie Stworzyć własną “Glorię” - utwór afirmujący piękno przyrody, radość i cud egzystencji. 

Zwieńczeniem spotkania będzie mini konkurs literacki , którego celem będzie stworzenie dzieła poetyckiego, jednostkowo przez uczestników, inspirowanego twórczością i filozofią Steda. Temat będzie podany podczas warsztatów 6 sierpnia 2022. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody nastąpi w czasie wieczornych występów muzycznych IV Niebieskiej Tancbudy. 

Warsztaty są darmowe, mile widziany każdy chętny. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.  Szczegółowe informacje na temat warsztatów literackich u Basi Rejek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  Z serca zapraszam Basia Rejek i zachęcam do zapoznania się z relacją z zeszłorocznych warsztatów literacko- teatralnych III Niebieskiej Tancbudy.

Barbara Rejekpedagog, nauczyciel, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, założycielka DAB-Dolnośląskiej Akademii Balansu, była współredaktorka portalu stachuriada.pl Urodzona w Wodzisławiu Śląskim w 1975 r, zamieszkała we Wrocławiu od 1977r.Wydane książki: BoćkoWrocławska szuflandiaWrocławska Tancbuda - więcej na temat autorki można poczytać na stronie wydawnictwa Psychoskok i dabakademia.pl.tl oraz stachuriada.pl.

WARSZTATY TANECZNE - "ROZTAŃCZONE DUSZE" prowadzi PATRYCJA GAJEK - Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na muzyczno-taneczną podróż dookoła świata, bez paszportów, wiz, bagaży i innych zbędnych rzeczy!! Z otwartością i ciekawością na to, co nieodkryte i odmienne. Zarówno w kontekście kulturowym - ucząc się tańców, poprzez które inne narodowości wyrażają swoją tożsamość, umacniają doświadczenie wspólnoty, budują więzi. Jednakże prócz elementów folku, radości z bycia razem, czerpania z energii grupy znajdzie się również czas na chwilę zatrzymania i refleksji. Aby poprzez ruch i skupienie uwagi na własnym ciele, mieć okazję pobyć w kontrakcie z sobą samym i usłyszeć to, co nasza dusza takim językiem próbuje nam powiedzieć.. ;) A więc - być może - DO POTAŃCZENIA!!!  

Ps. Zapisać na warsztaty można się bezpośrednio u warsztatOwcy, tel. 691 669 571 - Patrycja. Czekamy na Ciebie :)

Patrycja Gajek o sobie: Zawodowo -  jestem pedagogiem specjalnym i terapeutą. Rodzinnie - pełnoetatową, samodzielną mamą rezolutnego bystrzaka w spektrum autyzmu. Osobiście - "przyjemnie szaloną" i pełną energii kobietą o niezliczonych pomysłach i pasjach, na których realizację potrzebuję żyć wiecznie!  Jedną z nich, już od najmłodszych lat, był i pozostał TANIEC, który dla mnie stał się formą terapii i synonimem RADOŚCI..  Na obecnym etapie mojej drogi mogę już, nie tylko ustami, ale z głębi serca wyśpiewać: "Kocham Cię Życie!!" - w każdym rytmie i tempie ;) choć najbardziej smakujesz mi w wersji slow, mistyce chwili i świadomej obecności, blisko natury i ważnych osób: Boga, dobrych ludzi i samej siebie.. 

JACEK SOKOŁOWSKI - Z wykształcenia anglista, z zamiłowania muzyk, kompozytor, autor tekstów. Od ponad trzydziestu lat aktywny w szeroko pojętym świecie sztuki. Aktywny członek zespołów SKTC, Akustyczne Historie, Bright Side. Obecnie skupiający się na występach solowych opartych o teksty własne, Edwarda Stachury, oraz innych autorów. Jacek wykonuje wyłączne piosenki do własnej muzyki. W tym roku ukazała się najnowsza płyta zespołu Akustyczne Historie „Projekt Stachura” z której z pewnością usłyszymy kilka piosenek.

Akustyczne Historie – „Świt”

Akustyczne Historie – „Projekt Stachura”

JACEK KADIS - to artysta dojrzały, piszący, grający i śpiewający od ponad 25 lat. Jego piosenki są prawdziwe i uczciwe, oparte na tym, co zna i przeżywa. Jacek bywa lirykiem – czułym i powściągliwym, satyrykiem – błyskotliwym i złośliwym, moralistą – szczerym i nienachalnym,  społecznikiem – świadomym i zaangażowanym. Jest poetą osadzonym w czasem wręcz karkołomnej grze słów, kontrastach i metaforach – i swojskim chłopakiem, nazywającym rzeczy po imieniu. W repertuarze Jacka Kadisa, obok jego autorskich pieśni i piosenek, znajdują się utwory Jacka Kaczmarskiego, Edwarda Stachury, wiersze Karola Wojtyły, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Agnieszki Osieckiej. Uczestnik i laureat większości konkursów i festiwali piosenki literackiej w Polsce. Z pianistą Michałem Dzikiem nagrał dwie płyty: "W poczekalni"  oraz "Piosenka nienapisana". Pomysłodawca, koordynator i współorganizator Cyklicznych Spotkań z Twórczością Bardów BARDOGRAJKA - imprezy, która od 2008 roku promuje i propaguje twórczość i twórców szeroko pojętej autorskiej piosenki literackiej.

Jacek Kadis u Pieśniarzy

Dobry Człowieku

CZTERY PORY MIŁOWANIA - Cztery Pory Miłowania to zespół zawiązany w 2014 roku, wywodzący się z miejscowości Choczewo w województwie pomorskim. Działalność zespołu opiera się głównie na autorskiej muzyce członków zespołu pisanej do wierszy m.in. Piotra Konczaka, Bogdana Loebla, Edwarda Stachury, Aleksandry Bacińskiej i Toma Borkowskiego. Cztery Pory Miłowania w czerwcu 2017 roku wydały debiutancką płytę pt. „Litania do…”, na której znalazło się 14 autorskich kompozycji z muzyką Michała Miotke i Patryka Wendrowskiego. Celem zespołu jest dzielenie się słowem ważnym, dotykającym codzienności, spraw ostatecznych i spraw- co do których nabieramy sztucznego dystansu, a dotyczą one wszystkich bez wyjątku. W kręgu zainteresowań artystycznych zespołu leży przede wszystkim człowiek i jego sprawy. W 2020 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. „W zamyśleniu”, zawierająca 18 utworów. W marcu 2022 roku ukazała się trzecia płyta zespołu pt. „W rytmie serca”, zawierająca 14 utworów.

Zespół został uhonorowany następującymi nagrodami:
2016 – Nagroda Specjalna im. Jacka i Janka Stefańskich.
2021 – I nagroda – XXVIII Eko Festiwal w Józefowie.
2021 – Nagroda wykonawcza im. Bogdana Krawca – 33. Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską.
2021 – Nagroda Publiczności, czyli „Wdzięczne Ucho Publiczności” – 33. Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską.
2021 – Nagroda Publiczności – 57. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie.

Stały skład zespołu od 2014 roku tworzą:
Małgorzata Miotke – śpiew, idiofony
Michał Miotke – śpiew, gitara akustyczna
Patryk Wendrowski – gitara basowa

Sny

„Morze martwe” sł. Edward Stachura

„Confiteor” sł. Edward Stachura

 

IRENA SALWOWSKA Z ZESPOŁEM - laureatka wielu festiwali, przeglądów i konkursów piosenki poetyckiej. Swoją przygodę występami publicznymi rozpoczęła w 2016 roku. W ciągu tych zaledwie trzech lat zawojowała sceną piosenki poetyckiej, studenckiej i turystycznej wygrywając między innymi takie festiwale jak: Bakcynalia, Kropka, Wrzosowisko, Przy kominku, Limanowa- festiwal Piosenki, OPPA - Międzynarodowy Festiwal Bardów. Jest laureatką Bazuny, YAPY, Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej, Danielki, Nocnika, Kwiatów na kamieniach itd. Może pochwalić się również nagrodą Kryształowego Kamertonu ZAKR-u oraz dwiema(!) statuetkami audycji MIKROKLIMAT Polskiego Radia Rzeszów. Wspólnie ze Zbyszkiem Pomianem (znanym z legendarnej grupy Braci Pomian) wygrała również telewizyjne show „Ja Cię Kręcę” emitowane na antenie TV4a prowadzone przez Artura Andrusa.

Artystka wykonuje utwory autorskie. Zawiera w nich opowieści o ludziach, wydarzeniach o tym co w życiu najważniejsze. Niebanalne teksty zamienione w melodyjną piosenkę sprawiają że ta twórczość trafia do serca i duszy słuchacza a ciepły i radosny kontakt z publicznością dopełniają dzieła. Jak sama o sobie mówi- „gram i śpiewam bo lubię!” W marcu światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta pt. „Na drogę” która została bardzo ciepło przyjęta w „rodzinie” nurtu krainy łagodności. Irenę na scenie wspierają wspaniali muzycy:  Maciej Kałamarski (gitary), Sławek Kubas (skrzypce, gitara, śpiew), Zbyszek Pomian (gitara, śpiew, perkusjonalia) i Zbyszek Kamionka (gitara basowa).

Na drogę

Wszystko będzie dobrze

OGNISKO W BAZIE POD KONARAMI - Zapraszamy wszystkich śpiewających i z gitarami do wspólnego ogniska. Jest to cudowny czas gdy możemy już po oficjalnej części imprezy posiedzieć przy wspólnym ognisku i pośpiewać aż po świt. Możemy wtedy na spokojnie porozmawiać i poznać się bliżej. Serdecznie zapraszamy w imieniu Kasi i Sławka, którzy dbają o to miejsce i swoją otwartością tworzą niezwykle przyjazny klimat.

PTASI SPACER NAD BZURĄ - prowadzi SŁAWOMIR KASJANIUK  przewodnik po KAMPINOSKIM PARKU NARODOWYM - W niedzielę o godzinie 5 rano, po festiwalowym ognisku, zapraszamy na ptasi spacer nad Bzurą. Prowadzącym będzie miłośnik przyrody, przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym Sławomir Kasjaniuk. Spacer potrwa ok. dwóch godzin, liczymy na spotkanie wielu gatunków ptaków zamieszkujących dolinę Bzury, położoną na terenie otuliny KPN. Spacer będzie połączony z pogadanką edukacyjną i nauką rozpoznawania ptasich głosów. Start z Bazy pod Konarami. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się pod nr tel. 783301873.

Wszystkie spotkania prowadzi KRZYSZTOF WIŚNIEWSKI Redaktor Naczelny STACHURIADA.PL - (ur. 2 kwietnia 1978 r. w Szubinie w woj. kujawsko-pomorskim) - poeta, publicysta, propagator poezji, archiwista, twórca filmów dokumentalnych i teledysków. Jest absolwentem Wszechnicy Polskiej na kierunku Finanse i rachunkowość. Debiutował na początku 2001 r. we wspólnie wydanym tomiku z Wincentym „Witkiem” Różańskim „Posrebrzane pola słów” (Poznań 2001; Warszawa 2008). Znalazło się w nim 11 wierszy Krzysztofa Wiśniewskiego. Wkrótce zaczął gromadzić wszelkie materiały o życiu i twórczości poety. Publikował o nim artykuły w „Merkuriuszu Poznańskim”, a w latach 2011 – 2015 był głównym redaktorem strony internetowej poznańskiego twórcy: www.wincentyrozanski.art.pl . Od połowy 2017 roku jest redaktorem naczelnym strony www.stachuriada.pl poświęconej życiu i twórczości Edwarda Stachury. Organizuje stachuriady jemu dedykowane pod nazwą: Zimowa Stachuriada - Siekierezada (od 2018), Niebieska Tancbuda (z Barbarą Rejek od 2019). W 2012 r. wydał już własny zbiór 25 wierszy zatytułowany „Spotkania z ciszą”. Publikował swoje wiersze w prasie katolickiej oraz w „Protokole Kulturalnym” i „Karanie”. W latach 2001 - 2006 należał do Klubu Literackiego Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, obecnie pod nazwą Klub Literacki Dąbrówka. W maju 2006 r. wystąpił dla Telewizji Kablowej Winogrady w Poznaniu w programie „Wierszokleci i poeci”. W 2019 roku otrzymał Nagrodę Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu za promowanie i popularyzację twórczości poetów związanych z Poznaniem i Wielkopolską. Pierwszy swój film nakręcił w 2010 roku, który był dedykowany jego zmarłemu ojcu Tadeuszowi. Przez ostatnie 10 lat nakręcił ponad 50 filmów dokumentalnych, a w tym kilka teledysków. Powstały produkcje między innymi dla: Anny Chodakowskiej, Romana Ziemlańskiego, Wydawnictwa Iskry, Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, Mosińskiego Chóru Kościelnego p.w. Św. Cecylii, Apolinarego Polka, Wędrownego Przeglądu Piosenki „Polana”, Lasu Bemowskiego w Warszawie, praCoVni Piosenki, Traperskiej Wytwórni Filmowej, Urzędu Miasta Mosina, Grupy Rekonstrukcyjnej „Zawiszacy”, Teatru Tańca NTF Małgorzaty Matuszewskiej, Festiwalu im. Jonasza Kofty, Sławomira Zygmunta i wiele filmów w archiwach strony Stachuriada.pl na temat życia i twórczości Wincentego Różańskiego i Edwarda Stachury. Od grudnia 2020 roku wspólnie z Karolem Samselem, poetą, literaturoznawcą, filozofem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, tworzy serię odcinków zatytułowaną „Rytmy pracy twórczej” i opublikowanych zostało do tej pory 7 odcinków na kanale YouTube

 

NASZ STACHURIADOWY SKLEPIK – Zapraszamy serdecznie do kupowania książek autorów, płyt i obrazów artystów prezentowanych w czasie trwania festiwalu. Mamy też festiwalowe pamiątki: magnesy, nalepki, notesy, deseczki, a jak się uda to pojawią się pocztówki, zakładki, koszulki i kubki. Każdy zakup wspiera nie tylko artystów, ale też naszą działalność za co z góry serdecznie dziękujemy.

EKOLOGICZNA BIŻUTERIA - Podczas festiwalu będzie możliwość zakupu ekologicznej biżuterii  wykonanej przez Katarzynę Kokorzycką-Kasjaniuk.

Zapraszamy do zakupu rękodzieła, zwłaszcza, że cały dochód zasila konto festiwalu. Katarina Kasjaniuk z Bazy pod Konarami tworzy biżuterię w duchu eko - wykorzystuje elementy z tzw. odzysku, dając im drugie życie. Szyje również piękne i praktyczne torby z używanych materiałów.

Jeszcze raz serdecznie z całego serca dziękujemy za wasze wsparcie i zapraszamy na IV Niebieską Tancbudę – Stachuriadę. Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie tutaj.

Krzysztof Wiśniewski

#dzialajlokalnie #ngosochaczew #mazowszesercepolski 
#sochaczew #RadioSochaczew #tusochaczew #mediasochaczew 
#zip #esochaczew #wywiad #rozwój #atut #stachuriada 
#NiebieskaTancbuda #ZimowaStachuriada #EdwardStachura 
#KrainaŁagodności #PoezjaŚpiewana #PiosenkaPoetycka 
#radiobunt #teresin #brochow #mlodzieszyn #zelazowawola 
#ilow #rybno #nowosci #muzyka #literaturapolska #książka 
#literatura #literaturaPiękna #malarstwo #twórczość #warsztaty 
#Ukraina #taniec #śpiew #wolontariat #koncert #wiersze 
#poezja #gitara #festiwal #ognisko #spotkanie #nadbzura 
#spolecznosc #inicjawywa #lokalnie #efektydzialajlokalnie 

 

 

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.