V Niebieska Tancbuda w Falentach już za chwilę

Pozostało zaledwie pięć dni do naszego festiwalu. Mamy Wam więc do przekazania kilka istotnych informacji.

Na wstępie pragniemy zaprezentować tegoroczny plakat.

Drugim, istotnym faktem jest to, że Starosta Pruszkowski, pan Krzysztof Rymuza, objął patronat nad naszym festiwalem, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy też Stowarzyszeniu Inicjatywa Mieszkańców „Zmieniamy Gminę Raszyn" za współpracę i pomoc w uzyskaniu tego patronatu.

Oficjalnie też ogłaszamy, iż wczoraj zakończyła się Zbiórka na organizację V Niebieskiej Tancbudy - Stachuriady w Falentach | zrzutka.pl. Na tym portalu dwunastu wspierających podarowało nam kwotę o łącznej wartości 1320,00 zł, za co serdecznie dziękujemy. Łącznie, poza zrzutką, otrzymaliśmy od siedmiu darczyńców w sumie 12836,00 zł. Nie wpłacaliśmy tych pieniędzy na publiczną zrzutkę, bo i tak byśmy musieli je wypłacić. Udało się też nam zmniejszyć koszty o trzy tysiące złotych. W sumie zebraliśmy 14156 zł. Nadwyżka tej sumy z pewnością pomoże nam, jak nie w tym, to w przyszłym roku. Jeszcze raz bardzo serdecznie Wszystkim darczyńcom dziękujemy. Nie skłamię mówiąc, że bez Waszego wsparcia ten festiwal by się nie odbył w tym wymiarze i z tak szerokim programem. Zapraszamy do zapoznania się z nim, gdyż uległ niewielkim zmianom:

Program V Niebieskiej Tancbudy - Stachuriady:

09:30 OTWARCIE FESTIWALU PRZEZ ORGANIZATORÓW

10:00 CZĘŚĆ WARSZTATOWA:
10:00-12:00 PANEL DYSKUSYJNY „MÓJ STACHURA” - prowadzi MAREK GAŁĄZKA Gość specjalny PROF. UW MIROSŁAW PĘCZAK
10:00-12:00 PLENER MALARSKI - prowadzi JOANNA KOBRYN
11:00-12:00 RASZYNIANKA CZYTA STACHURĘ - ANNA PAKUŁA
12:00-13:00 JACEK SOKOŁOWSKI
12:00-13:00 WARSZTATY LITERACKIE „KIM JESTEM” - prowadzi BARBARA REJEK
13:00-14:00 OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WYSTĘP LAUREATÓW OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO „INFINITIVUS STACHURY”
14:00-15:00 RASZYNIANKA ŚPIEWA STACHURĘ – MARYSIA STENCEL
15:00-16:00 WARSZTATY TANECZNE „ROZTAŃCZONE DUSZE" - prowadzi PATRYCJA GAJEK
16:00-17:00 PRZERWA - OGLĄDANIE WYSTAWY Z PLENERU MALARSKIEGO - PRÓBY DŹWIĘKOWE NA SCENIE

17:00-CZĘŚĆ MUZYCZNA:
17:00-18:00 JACEK KADIS
18:00-19:00 MAREK GAŁĄZKA
19:00-20:00 DAWID GĘBALA
20:00-21:00 JAN KONDRAK

21:00-22:00 KINO-KAWIARNIA HOPLANKA - Prezentacja specjalnego filmu dokumentalnego.
22:00-... OGNISKO - Zapraszamy wszystkich śpiewających i z gitarami do wspólnego ogniska
05:00-07:00 SPACER PRZYRODNICZY - prowadzi DR WOJCIECH ROGOWSKI

W czasie festiwalu będzie możliwość zakupienia jedzenia ze specjalnego Menu Hoplanka. Smakową ucztę przygotują Polskie Stowarzyszenie Grilla i BBQ na urządzeniach Smoker - Zdrowe grillowanie.  Zaczynamy o godz 13.00 w ogrodach 4 Żywioły Falenty Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy, które z wielkim zapałem prowadzi Anna Pakuła. Dziękujemy bardzo mocno za użyczenie tego miejsca na potrzeby Stachuriady.

Dla wszystkich zainteresowanych naszym wydarzeniem zorganizowana będzie pomoc medyczna. Mapę wraz z wydarzeniem znajdziecie na Facbooku V Niebieska Tancbuda - Stachuriada | Facebook. Jeszcze raz serdecznie Wszystkich zapraszamy. „Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem Falent…” Anna Pakuła Dyrektor Zarządzający 4 Żywioły Falenty Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.